středa 24. srpna 2016

Lampy na ulici špatně svítí, tak jsem je odpojil, řekl strážníkům dopadený elektrikář

Narazail jsem na článek Lampy na ulici špatně svítí, tak jsem je odpojil, řekl strážníkům dopadený elektrikář, který celý cituji:

Šest lamp veřejného osvětlení nad třemi přechody pro chodce vyřadil ve středu z provozu zhruba padesátiletý muž v Olomouci. Strážníkům, kteří ho dopadli, řekl, že špatně svítily, a protože je vyučený elektrikář, raději je vypnul. Případem se nyní zabývá policie, potvrdil Právu ve čtvrtek mluvčí olomouckých strážníků Petr Čunderle.

„Ve středu kolem jedenácté večer jsme přijali telefonické oznámení o muži, který v Rooseveltově ulici měl vypínat semafory. Strážníci na místě kontaktovali muže odpovídajícího popisu a ten jim sdělil, že jako elektrikář špatně svítící osvětlení nad přechody pro chodce vypnul. Celkem takto vyřadil šest lamp nad třemi přechody,“ uvedl mluvčí.

Případ nyní řeší republiková policie. Podle olomoucké policejní mluvčí Marie Štrbákové však zatím není upřesněno, čeho se měl muž dopustit, a nelze tak říct, jaký trest mu případně hrozí.

Předpokládám, že pouze vytáčel pojistky v paticových svorkovnicích, tudíž náprava mohla být beznákladová a rychlá, v řádu minut. Kdyby, nedej Bože, srazilo auto na špatně osvětleném přechodu chodce, tak si myslím, že by policisté hned věděli, čeho se zmíněný "elektrikář" dopustil.

Žádné komentáře:

Okomentovat